Historia ciała w średniowieczu

Na nasze sklepowe półki trafiła kolejna książka powiązana tematycznie: Historia ciała w średniowieczu. Autorzy - Jacques Le Goff  i Nicolas Truong przedstawiają codzienne życie Europejczyków w tej często stereotypowo postrzeganej epoce. Kiedy czasy antyczne odchodzą w zapomnienie, a religie pogańskie zostają wyparte przez chrześcijaństwo upada kult ciała, zastapiony przez problemy duszy. Życie doczesne toczy się jednak dalej, ale wiele jego aspektów staje się tematami tabu. Zwłaszcza te związane z higieną okrywa tajemnica i wielowiekowe milczenie. Dzięki pozycji francuskich autorów mogą Państwo dowiedzieć się wielu ciekawostek, których część starają się przybliżyć również nasi przewodnicy. Zachęcamy do zakupu tej i pozostałych książek z naszej muzealnej księgarnii.