Odsłonięcie nowej ekspozycji

W lutym zeszłego roku otrzymaliśmy nietypową przesyłkę ze Stanów Zjednoczonych. Pojemnik, w którym leżało 150 mydeł hotelowych i list od pana L. Mitchella, który zdecydował się przesłać swoją kolekcję amerykańskich hotelowych mydeł, które zbierał przez 35 lat. Wyselekcjonowaliśmy 102 mydła z 25 stanów zjednoczonych ameryki i postanowiliśmy wykonać specjalną gablotę, która w interaktywny sposób, pomoże każdemu zapoznać się ze zbiorami i miejscami, z których pochodzą. W tworzenie gabloty zaangażowane były Zespół Szkół Drzewnych oraz Zespół Szkół Elektrycznych.

Mamy zaszczyt zaprosić na oficjalne odsłonięcie Mydlarskiej Gabloty Amerykańskiej, które odbędzie się w Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych 4 lipca, o godzinie 12:00.