Noc Muzeów 2021

Już 15 maja zapraszamy na "Wielkie pranie u Państwa Misiów"!

Przed nami kolejna Noc Muzeów!

E-book Bydgoszcz na weekend

Cieszymy się bardzo, że możemy znów przyjmować Was w swoich progach, również w ten wyjątkowy wieczór. Przygotowaliśmy dla Was bogaty program, pełen humoru, ciekawostek i… nietypowych gości.

W sobotę, 15 maja zapraszamy na Wielkie pranie u Państwa Misiów! Taką nazwę nosił film reklamowy marki Persil, nakręcony w latach 30. w Bydgoszczy. Nasze wydarzenie to jednak coś więcej. Mieszkańcy miasta na pewno kojarzą Misie z ulicy Długiej, które stały się w ostatnim czasie bardzo charakterystycznym elementem staromiejskiego krajobrazu. Tego dnia spotkacie je właśnie w muzeum.

Co dla Was przygotowaliśmy?

• Misie z Cafe Kino zamieszkają w naszym muzealnym sklepie i będą na Was czekać. Każdy będzie mógł stać się częścią wyjątkowej scenki i zrobić sobie zdjęcie.
  • Przewodnicy przygotują nowy scenariusz oprowadzania – posłuchacie ciekawostek związanych z praniem, poznacie bydgoską historię Persila i zobaczycie ekspozycję przygotowaną specjalnie na ten jeden wieczór.
  • W muzeum odbywać się będą warsztaty z produkcji proszku do prania. Taki ekologiczny produkt elegancko zapakowany uczestnicy zabiorą ze sobą do domu.
  • Muzeum i sklep zostaną przejęte nie tylko przez pluszowe, ale również mydlane misie – te czekać będą na nowych właścicieli.

Zwiedzanie i warsztaty odbywać się będą co godzinę o 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00 i 23:00

Cena biletu na samo zwiedzanie to 10 zł, pakiet zwiedzanie + warsztaty 17 zł – tylko po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 52 515 70 15

Pamiętajcie, że każdy kupiony bilet i miś pomaga nam przetrwać ten ciężki dla turystyki czas. Jeśli nie możesz nas odwiedzić, zajrzyj na stronę zbiórki https://zrzutka.pl/yetphf .

Zapraszamy serdecznie!

Regulamin Nocy Muzeów – Wielkie Pranie u Państwa Misiów

1. Noc Muzeów zaczyna się o godzinie 18:00 i kończy o 24:00
  2. Wejścia na wydarzenie odbywać się będą o ustalonych godzinach: 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00 i 23:00
  3. Istnieją dwa rodzaje biletów na Noc Muzeów:
    Bilet na zwiedzanie – 10 zł – Obejmuje przejście przez Muzeum i wysłuchanie opowieści przewodników związanej z historia pralek i proszków do prania.
    Bilet na zwiedzanie + warsztaty – 17 zł – Obejmuje to, co bilet na zwiedzanie oraz umożliwia udział w warsztatach z tworzenia proszku do prania.
  4. W trosce o bezpieczeństwo gości ilość miejsc na każde zwiedzanie jest ograniczona do 15.
  5. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc, której można dokonać telefonicznie pod numerem 52 515 70 15 lub mailowo na adres warsztaty@muzeummydla.pl
  6. W przypadku jakiegokolwiek spóźnienia po stronie gości Muzeum może odmówić wpuszczenia na wydarzenie.
  7. Przed każdym wejściem odbywać się będzie obowiązkowa dezynfekcja rąk. Zwiedzający przez cały czas wizyty muszą mieć zasłonięte usta oraz nos.
  8. Biorąc udział w wydarzeniu, uczestnicy wyrażają zgodę na uwiecznianie za pomocą fotografii i filmów oraz na rozpowszechnianie ich wizerunku w celach promocyjnych.
  9. Organizator (Muzeum Mydła i Historii Brudu) zastrzega sobie prawo do odwołania (z całkowitym zwrotem kosztów) lub przeniesienia wydarzenia na inny termin bez podawania przyczyny.
  10. W przypadku niewykorzystania biletu, z przyczyn nieleżących po stronie Organizatora, nie podlega on wymianie lub zwrotowi.