Project Shoebox 2020

"2 kraje, 16 organizacji i 650 pudełek" tak najlepiej można podsumować zeszłoroczną 3 edycję Projectu Shoebox.


Pomaganie jest fajne, prawda?

Razem z Cognifide, CCC Shoes & Bags, Nivea, GSK, Enea i wieloma innymi chcemy Was zaprosić do udziało w Project Shoebox 2020. O co w tym chodzi? Project Shoebox to inicjatywa polegająca na przekazywaniu produktów kosmetycznych potrzebującym kobietom. Idea narodziła się w Wielkiej Brytanii, a nazwa pochodzi od pudełek po butach, w których umieszczane są kosmetyki. Podczas pierwszej edycji Project Shoebox w Polsce pomoc trafiła do ponad 170 kobiet, w 2018 - do 350, a w 2019 – aż do 450. Beneficjentami pomocy są też dzieci i mężczyźni, przebywający w ośrodkach, które wspieramy.

 

Jak możemy pomóc?

Każdy z nas ma w domu nowe kosmetyki, które okazały się nieprzemyślanym zakupem lub nietrafionym prezentem. Co powiecie na wykorzystanie ich w szczytnym celu?

W dniach 3-28. lutego 2020 zbieramy artykuły higieny osobistej (mydła, żele pod prysznic, szampony, pasty, szczoteczki do zębów itp.), kosmetyki (balsamy do ciała, dezodoranty, produkty do makijażu itp.), drobne prezenty (rajstopy, skarpetki, biżuterię, przybory do czesania), a także pudełka po butach. Wszystko powinno być nowe, nieużywane i z ważną datą przydatności. Warto także, podczas codziennych zakupów, dorzucić potrzebny drobiazg do swojego koszyka. Ten mały gest poprawi czyjś komfort życia! Produkty możecie zostawiać w naszym Muzeum.

 

Co potem?

Wszystkie dary zostaną przepakowane i przekazane do placówek potrzebujących. W Bydgoszczy zostaną przekazane do Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi.