Skład wyrobów mydlanych

Zapraszamy w mydlaną podróż do świata kolorów i zapachów!

Muzeum Mydła i Historii Brudu to nietylko warsztaty mydlane, anegdoty przewodników i świetna zabawy, ale także mydlane produkty! W ofercie naszego składu wyrobów mydlanych znajdziesz mydła naturalne, kolorowe i pięknie pachnące. Niektóre sprowadzamy z różnych zakątków świata, a niektóre wytwarzamy sami. Znajdziecie u nas również asortyment „okołomydlany”, czyli akcesoria do łazienki tj. mydelniczki, sole do kąpieli, książki dla dzieci, czy gumowe kaczuszki.

Naturalne kosmetyki z Bydgoskiej Wytwórni Mydła

W naszym mydlanym sklepie znajdziesz naturalne kosmetyki z Bydgoskiej Wytwórni Mydła. Jak sama nazwa wskazuje, dziewczyny produkują cuuuudowne naturalne mydła - miętowe, peeling brzoskwiniowy, mydła z olejkiem z dzikiej róży czy olejem sezamowym. Ale to nie wszystko! Są jeszcze hydrolaty, peelingi i cała gama produktów do pielęgnacji męskiej brody z linii #SzkockaBroda. Nie brakuje też kosmetyków do pielęgnacji włosów, czyli bestsellerowy Zakręcony Box. W skład boxu wchodzi eliksir do włosów kręconych, maska spirulina-banan oraz poradnik o tym, jak dbać o włosy kręcone i falowane „Kręci się”. Bydgoska Wytwórnia Mydła przygotowała także kosmetyki pielęgnacji twarzy i ciała - olejek ze pestek śliwki, czy olej ze słodkich migdałów.

Kosmetyki z Wytwórni bazują tylko i wyłącznie na najlepszych naturalnych składnikach i tradycyjnych recepturach. Nie znajdziecie w nich żadnych sztucznych składników czy konserwantów. Dlatego, jeśli zależy Wam na pięknej, zdrowej skórze postawcie na naturalne produkty i kosmetyki z naszej manufaktury.

W naszym mydlanym składziku Bydgoska Wytwórnia Mydła ma swój regał oznaczony dużym szyldem, więc z pewnością go nie przegapisz!

Mydła maryslskie

Mydła Marsylskie mają również swój własny regał w sklepie. Półka we wszystkich kolorach tęczy prezentuje mydła, których historia sięga XIV wieku. Mydła Marsylskie, aby się tak nazywać, muszą być wyprodukowane w określony sposób i zawierać przynajmniej 72% tłuszczów roślinnych. Marsylskie specjały nawilżają skórę i są hipoalergiczne. Doskonale nadają się do pielęgnacji ciała i włosów. Sprawdzają się także jako środek piorący i środek do odkażania ran. Muzeum współpracuje tylko z najlepszymi producentami, więc w naszym składzie znajdziecie produkty najwyższej jakości.

Mydło syryjskie z Aleppo

Aleppo to synonim najlepszego mydła syryjskiego. Mydła syryjskie mają bardzo charakterystyczny wygląd, czyli piękny laurowy, zielony środek otoczony brązową warstwą. Jest to efekt uzyskany przez wyjątkowy proces produkcji. Mydło syryjskie leżakuje na pustyni przez 9 miesięcy, zanim trafi do sprzedaży. Mydło można stosować do mycia twarzy, mycia dzieci oraz niemowląt. Świetnie sprawdza się jako pianka do golenia czy maseczka oczyszczająca, a także środek do prania delikatnej odzieży. Mydło syryjskie nie wysusza skóry, opóźnia procesy starzenia się i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Zawarty w mydle olej laurowy ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, a także grzybobójcze. Poprawia nie tylko koloryt, ale także ukrwienie skóry. Ponadto nabłyszcza włosy i przeciwdziała ich wypadaniu.

Skład wyrobów mydlanych, czyli szwarc, mydło i powidło!

Oprócz tych wszystkich wspaniałości produkowanych, w naszym składzie wyrobów mydlanych oferujemy produkty wytworzone rękoma naszych muzealnych mydlarek! Produkujemy pięknie kolorowe i pachnące mydła glicerynowe. Kształty, kolory i zapachy mydlarkom podpowiada tylko ich wyobraźnia, więc asortyment jest niezwykle bogaty. A co najciekawsze - oferta mydeł zmienia się wraz z porami roku, czy nastrojem producentek ;).

Akcesoria „okołomydlane” stanowią dużą część naszego muzealnego składziku. Wszelkiego rodzaju kule i sole do kąpieli umilą Tobie każdą kąpiel. Bambusowe mydelniczki, owocowe gąbki, gumowe kaczuszki, bańki mydlane, czy pocztówki będą idealną pamiątką, czy prezentem! W naszym sklepie z pamiątkami znajdziesz również uwielbiane przez wszystkich magnesy na lodówkę. Są te klasyczne z Bydgoszczą i Muzeum w roli głównej, a także te z kultowymi hasłami z PRL-u.

W sklepie Muzeum Mydła i Historii Brudu zaopatrzycie się też w kubki barowe zapamiętane z baru mlecznego oraz koszulki z Franią, czy bohaterem filmu „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”. Młodsi uśmiechną się pod nosem, a starszym łezka w oku się na pewno zakręci.

U nas każdy znajdzie coś dla siebie, zapraszamy!