[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.18.0″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”4.18.0″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.18.0″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][et_pb_post_nav show_prev=”off” _builder_version=”4.18.0″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/et_pb_post_nav][et_pb_text _builder_version=”4.18.0″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”]

Jak trafić do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy?

Wy pytacie, my odpowiadamy!

Często przyjeżdżacie do nas z daleka – z podkarpacia, z pomorza. Tę długą trasę, jako zapaleni podróżnicy, najbardziej polecamy przejechać pociągiem. W Bydgoszczy dworzec PKP jest bardzo blisko centrum, a trasa do naszego muzeum z Bydgoszczy Głównej, to zdecydowanie bardziej spacerek niż długa podróż. Nie ma potrzeby podjechania tramwajem – choć jest taka możliwość, jeśli pada, lub macie problemy z poruszaniem się. Linia nr. 3 i 5 z głównej stacji dworca PKP w Bydgoszczy dowiezie was na Plac Teatralny, z którego czeka was tylko przejście przez pięknie odrestaurowany most i płytę Starego Rynku.

Jeśli nie pociąg, to może autobus z miasta do miasta? Dworzec Autobusowy również nie znajduje się daleko od naszego muzeum – na spokojnie przejdziecie dalszą trasę piechotą, chociaż dla wymagających i tramwaj się znajdzie. Z tej strony Bydgoszczy polecamy wysiąść na Rondzie Jagiellonów.

Najprościej oczywiście dojechać samochodem, zatrzymując się na którymś z proponowanych parkingach w zakładce „wskazówki”. Jeśli zaparkujecie auto w pobliżu Starego Miasta, ta krótka podróż piechotą do naszego będzie bardzo przyjemna i przepełniona zabytkami.

Dla najbardziej żądnych przygód turystów, w Bydgoszczy mamy także małe lotnisko. Dotracie z niego do naszego muzeum to już niestety dłuższa wyprawa – najlepiej do pokonania taksówką lub autobusem linii 80 z przesiadką na tramwaj na Dworcu Głównym.

Wszystkie drogi prowadzą do tego, Prawdopodobnie Najciekawszego Muzeum w Polsce – Muzeum Mydła i Historii Brudu!

Dokładny adres? Ul. Długa 13-17 w Bydgoszczy! 

[/et_pb_text][et_pb_image src=”https://muzeummydla.pl/wp-content/uploads/2023/08/Poludniowa_pierzeja_Starego_Rynku_1284490_Fotopolska-Euf.jpg” title_text=”stare-stare-miasto-bydgoszcz” _builder_version=”4.18.0″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]