Muzeum Mydła + Cafe Kino

Wyjście do kina, nie musi się ograniczać do siedzenia na fotelu i oglądania filmu. Wraz z Cafe Kino przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę, która nie tylko Was rozbawi, ale też czegoś nauczy i sprawi, że każdy wyjdzie z uśmiechem na twarzy i prezentem w dłoni.


Muzeum Mydła + Cafe Kino

Wyjście do kina, nie musi się ograniczać do siedzenia na fotelu i oglądania filmu. Wraz z Cafe Kino przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę, która nie tylko Was rozbawi, ale też czegoś nauczy i sprawi, że każdy wyjdzie z uśmiechem na twarzy i prezentem w dłoni.


Czeka na Was ok. 3-godzinna podróż pełna przygód, zapachów i kolorów. W Muzeum Mydła i Historii Brudu goście biorą udział w warsztatach mydlanych, czyli zaprojektują i wykonują własne mydełko, wybierając kolor, zapach, kształt i dodatki. Potem udają się na zwiedzanie z przewodnikiem. Dzięki zabawnym ciekawostkom i anegdotom poznają 5000 lat historii higieny człowieka, sprawdzając przy tym, co bardziej warto - Myć się czy wietrzyć? W Cafe Kino wszyscy usiądą wygodnie i zrelaksują się, oglądając jeden ze specjalnie wyselekcjonowanych filmów dobranych do odpowiedniej grupy wiekowej. Ciekawie i z morałem, to najlepszy sposób na zainteresowanie zarówno filmem, jak i dodatkowymi zagadnieniami.

Z oferty mogą skorzystać również grupy zorganizowane powyżej 30 osób

Jesteśmy na tej samej ulicy, a dzieli nas jedynie 100 metrów, więc z łatwością przemieścicie się pomiędzy naszymi obiektami. Dzięki temu w komfortowych warunkach każdy będzie mógł skorzystać z pełnego programu! Ulica Długa jest ulicą wyłączoną z ruchu drogowego, dzięki czemu możecie się czuć bezpiecznie przechodząc do nas i do Cafe Kino.

Czas trwania oferty jest uzależniony od długości wybranego filmu oraz ilości osób w grupie.

Nasze obiekty znajdują się na tej samej ulicy, a dzieli nas jedynie ok. 100 metrów odległości, dlatego przemieszczanie się z Muzeum Mydła do Cafe Kino nie sprawi Wam najmniejszego problemu.

Cafe Kino prezentuje

Cafe Kino przygotowało dla Was dwie propozycje:

 • Seans w Cafe Kino - dla grup powyżej 15 osób:
  • Uczestnicy oglądają wybrany z repertuaru film (na dole strony) na dużym ekranie
  • Czas: w zależności od filmu ok. 74-110 min
  • Cena: 6 zł/os.
 • Seans w Cafe Kino z napojem - dla grup powyżej 15 osób.
  • Uczestnicy oglądają wybrany z repertuaru film (na dole strony) na dużym ekranie. Każdy otrzymuje napój
  • Czas: w zależności od filmu ok. 74-110 min
  • Cena 10 zł/os.

Lista filmów Cafe Kino:

 • Filmy dla klas 1-3
  • EL CID - LEGENDA O MĘŻNYM RYCERZU
   reż. J. Pozo / Hiszpania 2004 / 90 min.
   OPIS: Rodrigo jest przyjacielem hiszpańskiego następcy tronu. Jest młody, ma świetne poczucie humoru i wielu przyjaciół. Traci jednak wszystko uwikłany w spisek. Wyrusza więc w podróż, by na nowo poznać znaczenie słów miłość, przyjaźń, honor. Z chłopca staje się mężczyzną i bohaterem!
  • KSIĘŻNICZKA SŁOŃCA
   reż. P. Leclerc / Francja 2007 / 74 min.
   OPIS: Achnes chce odnaleźć swoją mamę, Nefertiti, wygnaną z pałacu przez własnego męża, faraona Echnatona. Towarzyszy jej Tutem, późniejszy faraon Tutenhamon. Razem muszą stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu.
  • ŁOWCY SMOKÓW
   reż. G. Ivernel, A.Qwak / Francja, Niemcy, Luksemburg 2008 / 80 min.
   OPIS: Zoe, aby pomóc swojemu wujowi, Lordowi Arnoldowi, w pozbyciu się przerażającego smoka, postanawia wyruszyć na poszukiwanie bohaterów. Najprawdziwszych - takich jak ci, o których czytała w bajkach. Jednak zamiast nich spotyka Gwizdo i Lian-Chu, łowców smoków, których największą ambicją jest zamieszkanie na małej, spokojnej farmie.
  • MÓJ SĄSIAD TOTORO
   reż. H. Miyazaki / Japonia, USA 1988 / 85 min.
   OPIS: Dwie dziewczynki przeprowadzają się wraz z ojcem na wieś, by być bliżej chorej mamy. Wkrótce odkrywają, że pobliski las pełen jest niesamowitych mieszkańców.nFilm pokazuje dzieciom inną kulturę, przenosi w daleką podróż.
  • RYCERZ BLASZKA
   reż. T. Bodenstein / Niemcy 2013 / 78 min.
   OPIS: Blaszka, najsympatyczniejszy rycerz Zardzezii, pada ofiarą spisku złego księcia. Oskarżony niesłusznie o kradzież, pozbawiony zamku i tytułu rycerskiego, zostaje wygnany z królestwa. Jedynym sposobem na odzyskanie dobrego imienia jest pokonanie groźnego cybersmoka. Na szczęście Blaszka może liczyć na pomoc przyjaciół - oswojonego smoka i wiernego mechanicznego wierzchowca.
 • Filmy dla klas 4-6
  • MAGICZNE DRZEWO
   reż. A. Maleszka / Polska 2009 / 90 min.
   OPIS: Opowieść o przygodach rodzeństwa i magicznego krzesła, spełniającego marzenia każdego, kto na nim usiądzie. Film na podstawie książki Maleszki nakręcono m.in. w Bydgoszczy. Pobudza wyobraźnię i uwrażliwia.
  • MILIONERZY
   reż. D. Boyle / W. Brytania 2004 / 98 min.
   OPIS: Ciepła i dowcipna opowieść o dwóch braciach, których matka niedawno umarła. Anthony jest praktyczny, mocno trzyma się ziemi, Damian lubi fantazjować i wierzy w cuda. To właśnie Damian podczas zabawy przy torach kolejowych znajduje torbę pełną brytyjskich funtów. Jeden z braci ma zamiar wydać kwotę na przyjemności, drugi - chce rozdać fortunę biednym. Muszą się spieszyć, gdyż wkrótce Wielka Brytania wchodzi do strefy euro i funty nie będą nic warte. Tymczasem zagubionej torby z pieniędzmi szukają bandyci.
  • BRAK ZASIĘGU
   reż. A. Kristinsson / Islandia 2007 / 83 min.
   OPIS: Chłopiec uzależniony od Internetu i telefonu komórkowego musi wyjechać z miasta na wieś, którą burza niespodziewanie odcina od prądu. Technika staje się nagle bezużyteczna, a sytuacja coraz groźniejsza. Film może być pretekstem do trudnej rozmowy o tzw. "zjadaczach czasu". Zwraca uwagę na to, jak bardzo nowoczesność zmieniła nasze życie i jak pogłębiła różnice pomiędzy kulturami.
  • KROKODYLE Z PRZEDMIEŚCIA
   reż. Ch. Ditter / Niemcy 2009 / 98 min.
   OPIS: Kai, który wraz z rodzicami przeprowadził się na przedmieścia, marzy o tym, by stać się jednym z Krokodyli (gangu, do którego należą jego rówieśnicy). Jednak fakt, że jeździ na wózku, początkowo sprawia, że dzieciaki go nie akceptują. Sytuacja się zmienia, kiedy Kai wchodzi w posiadanie informacji o prawdziwym gangu, który napadł na okoliczny sklep. Jego wiedza może pomóc Krokodylom rozwiązać zagadkę i przekonać się, że niepełnosprawni są sprawni
 • Klasy 7-8 oraz Liceum
  • BILLY ELLIOT
   reż. S. Daldry / Francja, W. Brytania 2001 / 110 min.
   OPIS: Jedenastolatek zostaje zapisany przez surowego ojca na lekcje boksu, ale przez przypadek trafia na zajęcia taneczne. Wkrótce okazuje się, że balet jest jego pasją. Film świetnie pokazuje problem z łamaniem stereotypów i przeciwstawieniem się społeczeństwu.
  • BOY
   reż. T. Waititi / Nowa Zelandia 2012 / 87 min.
   OPIS: Jedenastoletni Boy wychowuje się bez ojca. Po latach rodzic powraca i chce stać się dla chłopca wzorem. Z czasem Boy odkrywa, że stracone lata nie są łatwe do nadrobienia, a drogę ku dorosłości i dojrzałości musi odnaleźć sam. Film świetnie przedstawia przenikanie się kultur i porusza temat dorosłości i dojrzałości.
  • DZIEWCZYNKA W TRAMPKACH
   reż. H. Al-Mansour / Niemcy, Arabia Saudyjska 2012 / 100 min.
   OPIS: Wadija mieszka w Rijadzie. W swojej szkole uchodzi za buntowniczkę, gdyż nosi trampki i przyjaźni się  z chłopcami. Wadija chciałaby, tak jak jej koledzy, mieć swój rower, jednak w Arabii Saudyjskiej tego typu rozrywki są uznawane za niestosowne dla dziewcząt. Zachęca do rozmowy o religii, kulturze i obyczajach oraz wpływie na życie codzienne. Porusza temat islamu, tak trudny i ważny w dzisiejszych czasach.
  • WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE
   reż. T. Wiszniewski / Polska 2007 / 98 min.
   OPIS: Nastoletni Paweł jest utalentowanym sportowcem pochodzącym z biednej nadmorskiej miejscowości. Gdy od lekarzy dowiaduje się, że jego matka jest śmiertelnie chora i może liczyć tylko na cud, postanawia zawrzeć umowę z Matką Boską. Wyrusza na Jasną Górę, by „wymodlić” zdrowie swojej mamy. Bierze z niego przykład nauczyciel w-f'u, któremu wskutek nadużywania alkoholu grozi zwolnienie z pracy.
  • FIGHTER – KOCHAJ I WALCZ
   reż. N. Arthy / Dania 2007 / 100 min.
   OPIS: Aicha po lekcjach trenuje sztuki walki w szkolnej drużynie. Jej pasja nie spotka się z przychylnością konserwatywnych rodziców. Film porusza problem wielokulturowości, niezależności i dążenia do poznania własnej tożsamości.

Ponadto istnieje możliwość zarezerwowania innych filmów, z ostatniego półrocza. Pełna lista: http://cafekino.pl/repertuar/

Realizacja wizyty w Cafe Kino jest możliwa jedynie po wcześniejszej rezerwacji miejsc w poniedziałek, środę i piątek w godzinach 10:00-18:00 oraz we wtorek i czwartek od 13:00 do 18:00. Rezerwacji należy dokonywać korzystając z formularza w zakładce Kontakt.

Istnieje możliwość rozszerzenia oferty o wizytę w Karmelowej Krainie oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Po więcej informacji zerknij do zakładki Oferty łączone lub zadzwoń pod numer 52 515 70 15.