Muzeum Mydła + Karmelowa Kraina

Każde dziecko kocha słodycze i dobrą zabawę, a jeśli połączymy to z nauką, to powstaje idealna propozycja dla każdego. Dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty przygotowanej wspólnie z naszym partnerem - Karmelową Krainą!


Muzeum Mydła + Karmelowa Kraina

Każde dziecko kocha słodycze i dobrą zabawę, a jeśli połączymy to z nauką, to powstaje idealna propozycja dla każdego. Dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty przygotowanej wspólnie z naszym partnerem - Karmelową Krainą!


Zabierzemy Was w 2-godzinną podróż pełną zapachów, kolorów i smaków i niezwykłych. W tym czasie w Muzeum Mydła i Historii Brudu weźmiecie udział w warsztatach mydlanych, podczas których każdy wybierając kolor, zapach, kształt i dodatki wykona swoje własne mydełko i zabierze je do domu. Następnie weźmie udział w zwiedzaniu muzeum z przewodnikiem, odkrywając 5000 lat historii higieny człowieka przez zabawne ciekawostki i anegdoty. Natomiast w Karmelowej Krainie każdy uczestnik pozna bliżej zawód Karmelarza, zobaczy na własne oczy, jak wykonuje się słodycze z karmelu oraz własnoręcznie wykona lizaka lub czekoladę, wybierając kształt i dodatki.

Oferta przeznaczona jest jedynie dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób.

Zwiedzanie dla grup powyżej 30 osób

Z oferty mogą skorzystać również grupy zorganizowane powyżej 30 osób. Jednak w przypadku tak dużych grup, wycieczkę należy podzielić na dwie grupy. Wówczas program wygląda następująco:

 • pierwsza część grupy zwiedza Muzeum Mydła,
 • druga częśc odwiedza w tym czasie Karmelową Krainę
 • po ok 1h następuje zamiana miejsc. Jesteśmy na tej samej ulicy, a dzieli nas jedynie 100 metrów, więc z łatwością przemieścicie się pomiędzy naszymi obiektami. Dzięki temu w komfortowych warunkach każdy będzie mógł skorzystać z pełnego programu!

Lizak, czekolada, a może lizak i czekolada!

Karmelowa Kraina przygotowała dla Was trzy propozycje:

 • Warsztaty „Zrób sam lizaka” dla grup powyżej 10 osób: 
  • Warsztaty z robieniem lizaków: pokaz produkcji, degustacja ciepłego cukierka, wykonanie własnego lizaka
  • Czas: ok. 40 min
  • Cena: 14 zł/os.

 • Warsztaty „Zrób sam czekoladę” dla grup do 20 osób: 
  • Warsztaty z tworzeniem czekolady: film o pochodzeniu czekolady oraz wykonanie i dekoracja własnej czekolady w kształcie gwiazdki/serduszka/koła (50g)
  • Czas: ok. 45 min
  • Cena: 15 zł/os.

Realizacja oferty łączonej z Karmelową Krainą jest możliwa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00 po wcześniejszej rezerwacji miejscRezerwacji należy dokonać korzystając z formularza w zakładce Kontakt.


Istnieje możliwość rozszerzenia oferty o seans filmowy w Cafe Kino oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem - więcej informacji znajdziesz w zakładce Oferty łączone lub dzwoniąc pod numer 52 515 70 15.

Do kosztu każdego z wariantów oferty Karmelowej Krainy należy doliczyć cenę biletu do Muzeum Mydła i Historii Brudu.