Zwiedzanie Muzeum + Karmelowa Kraina + Cafe Kino

Zapraszamy do skorzystania z oferty przygotowanej wspólnie z naszymi partnerami - Karmelową Krainą i Cafe Kino!


Muzeum Mydła + Karmelowa Kraina + Cafe Kino

Każde dziecko kocha słodycze, dobre kino, a jeśli połączymy to z nauką, to powstaje idealna propozycja dla każdego. Dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty przygotowanej wspólnie z naszymi partnerami - Karmelową Krainą i Cafe Kino!


Zabierzemy Was w kilkugodzinną podróż pełną niesamowitych obrazów, smaków i zapachów. W Muzeum Mydła i Historii Brudu weźmiecie udział w warsztatach mydlanych, podczas których wykonacie własne mydełko i odkryjecie 5000 lat historii higieny człowieka przez zabawne ciekawostki i anegdoty. W Karmelowej Krainie każdy uczestnik pozna bliżej zawód Karmelarza, zobaczy na własne oczy, jak wykonuje się słodycze z karmelu oraz własnoręcznie wykona lizaka lub czekoladę, wybierając kształt i dodatki. A w Cafe Kino usiądziesz wygodnie i zrelaksujesz się, oglądając jeden ze specjalnie wyselekcjonowanych filmów dobranych do grupy wiekowej.

Muzeum Mydła i Historii Brudu

Muzeum Mydła przygotowało dla Was:

 • Warsztaty mydlane
  • Warsztaty obejmujące wykonanie własnego mydła: wybierz kolor, zapach, kształt i dodatki
   + Zwiedzanie po ekspozycji z przewodnikiem
  • Czas: ok. 50-60 min
  • Cena: 16 zł/os.

Karmelowa Kraina

Karmelowa Kraina przygotowała dla Was trzy propozycje:

 • Warsztaty „Zrób sam lizaka” dla grup powyżej 10 osób: 
  • Warsztaty z robieniem lizaków: pokaz produkcji, degustacja ciepłego cukierka, wykonanie własnego lizaka
  • Czas: ok. 40 min
  • Cena: 14 zł/os.

 • Warsztaty „Zrób sam czekoladę” dla grup do 20 osób: 
  • Warsztaty z tworzeniem czekolady: film o pochodzeniu czekolady oraz wykonanie i dekoracja własnej czekolady w kształcie gwiazdki/serduszka/koła (50g)
  • Czas: ok. 45 min
  • Cena: 15 zł/os.

 • Warsztaty „Zrób sam lizaka i czekoladę” dla grup do 20 osób: 
  • Warsztaty z robieniem lizaków (pokaz produkcji, degustacja ciepłego cukierka, wykonanie własnego lizaka)
   + Warsztaty z tworzeniem czekolady (film o pochodzeniu czekolady oraz wykonanie i dekoracja własnej czekolady w kształcie gwiazdki/serduszka/koła). 
  • Czas: ok. 60 min 
  • Cena: 28 zł/os. 

Cafe Kino

Cafe Kino przygotowało dla Was dwie propozycje:

 • Seans w Cafe Kino - dla grup powyżej 15 osób:
  • Uczestnicy oglądają wybrany z repertuaru film (na dole strony) na dużym ekranie
  • Czas: w zależności od filmu ok. 74-110 min
  • Cena: 6 zł/os.
 • Seans w Cafe Kino z napojem - dla grup powyżej 15 osób.
  • Uczestnicy oglądają wybrany z repertuaru film (na dole strony) na dużym ekranie. Każdy otrzymuje napój
  • Czas: w zależności od filmu ok. 74-110 min
  • Cena 10 zł/os.
  •  

Lista filmów Cafe Kino:

Filmy dla klas 1-3EL CID - LEGENDA O MĘŻNYM RYCERZU
reż. J. Pozo / Hiszpania 2004 / 90 min.
OPIS: Rodrigo jest przyjacielem hiszpańskiego następcy tronu. Jest młody, ma świetne poczucie humoru i wielu przyjaciół. Traci jednak wszystko uwikłany w spisek. Wyrusza więc w podróż, by na nowo poznać znaczenie słów miłość, przyjaźń, honor. Z chłopca staje się mężczyzną i bohaterem!
KSIĘŻNICZKA SŁOŃCA
reż. P. Leclerc / Francja 2007 / 74 min.
OPIS: Achnes chce odnaleźć swoją mamę, Nefertiti, wygnaną z pałacu przez własnego męża, faraona Echnatona. Towarzyszy jej Tutem, późniejszy faraon Tutenhamon. Razem muszą stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu.
ŁOWCY SMOKÓW
reż. G. Ivernel, A.Qwak / Francja, Niemcy, Luksemburg 2008 / 80 min.
OPIS: Zoe, aby pomóc swojemu wujowi, Lordowi Arnoldowi, w pozbyciu się przerażającego smoka, postanawia wyruszyć na poszukiwanie bohaterów. Najprawdziwszych - takich jak ci, o których czytała w bajkach. Jednak zamiast nich spotyka Gwizdo i Lian-Chu, łowców smoków, których największą ambicją jest zamieszkanie na małej, spokojnej farmie.
MÓJ SĄSIAD TOTORO
reż. H. Miyazaki / Japonia, USA 1988 / 85 min.
OPIS: Dwie dziewczynki przeprowadzają się wraz z ojcem na wieś, by być bliżej chorej mamy. Wkrótce odkrywają, że pobliski las pełen jest niesamowitych mieszkańców.nFilm pokazuje dzieciom inną kulturę, przenosi w daleką podróż.
RYCERZ BLASZKA
reż. T. Bodenstein / Niemcy 2013 / 78 min.
OPIS: Blaszka, najsympatyczniejszy rycerz Zardzezii, pada ofiarą spisku złego księcia. Oskarżony niesłusznie o kradzież, pozbawiony zamku i tytułu rycerskiego, zostaje wygnany z królestwa. Jedynym sposobem na odzyskanie dobrego imienia jest pokonanie groźnego cybersmoka. Na szczęście Blaszka może liczyć na pomoc przyjaciół - oswojonego smoka i wiernego mechanicznego wierzchowca.
Filmy dla klas 4-6MAGICZNE DRZEWO
reż. A. Maleszka / Polska 2009 / 90 min.
OPIS: Opowieść o przygodach rodzeństwa i magicznego krzesła, spełniającego marzenia każdego, kto na nim usiądzie. Film na podstawie książki Maleszki nakręcono m.in. w Bydgoszczy. Pobudza wyobraźnię i uwrażliwia.
MILIONERZY
reż. D. Boyle / W. Brytania 2004 / 98 min.
OPIS: Ciepła i dowcipna opowieść o dwóch braciach, których matka niedawno umarła. Anthony jest praktyczny, mocno trzyma się ziemi, Damian lubi fantazjować i wierzy w cuda. To właśnie Damian podczas zabawy przy torach kolejowych znajduje torbę pełną brytyjskich funtów. Jeden z braci ma zamiar wydać kwotę na przyjemności, drugi - chce rozdać fortunę biednym. Muszą się spieszyć, gdyż wkrótce Wielka Brytania wchodzi do strefy euro i funty nie będą nic warte. Tymczasem zagubionej torby z pieniędzmi szukają bandyci.
BRAK ZASIĘGU
reż. A. Kristinsson / Islandia 2007 / 83 min.
OPIS: Chłopiec uzależniony od Internetu i telefonu komórkowego musi wyjechać z miasta na wieś, którą burza niespodziewanie odcina od prądu. Technika staje się nagle bezużyteczna, a sytuacja coraz groźniejsza. Film może być pretekstem do trudnej rozmowy o tzw. "zjadaczach czasu". Zwraca uwagę na to, jak bardzo nowoczesność zmieniła nasze życie i jak pogłębiła różnice pomiędzy kulturami.
KROKODYLE Z PRZEDMIEŚCIA
reż. Ch. Ditter / Niemcy 2009 / 98 min.
OPIS: Kai, który wraz z rodzicami przeprowadził się na przedmieścia, marzy o tym, by stać się jednym z Krokodyli (gangu, do którego należą jego rówieśnicy). Jednak fakt, że jeździ na wózku, początkowo sprawia, że dzieciaki go nie akceptują. Sytuacja się zmienia, kiedy Kai wchodzi w posiadanie informacji o prawdziwym gangu, który napadł na okoliczny sklep. Jego wiedza może pomóc Krokodylom rozwiązać zagadkę i przekonać się, że niepełnosprawni są sprawni
Klasy 7-8 oraz LiceumBILLY ELLIOT
reż. S. Daldry / Francja, W. Brytania 2001 / 110 min.
OPIS: Jedenastolatek zostaje zapisany przez surowego ojca na lekcje boksu, ale przez przypadek trafia na zajęcia taneczne. Wkrótce okazuje się, że balet jest jego pasją. Film świetnie pokazuje problem z łamaniem stereotypów i przeciwstawieniem się społeczeństwu.
BOY
reż. T. Waititi / Nowa Zelandia 2012 / 87 min.
OPIS: Jedenastoletni Boy wychowuje się bez ojca. Po latach rodzic powraca i chce stać się dla chłopca wzorem. Z czasem Boy odkrywa, że stracone lata nie są łatwe do nadrobienia, a drogę ku dorosłości i dojrzałości musi odnaleźć sam. Film świetnie przedstawia przenikanie się kultur i porusza temat dorosłości i dojrzałości.
DZIEWCZYNKA W TRAMPKACH
reż. H. Al-Mansour / Niemcy, Arabia Saudyjska 2012 / 100 min.
OPIS: Wadija mieszka w Rijadzie. W swojej szkole uchodzi za buntowniczkę, gdyż nosi trampki i przyjaźni się  z chłopcami. Wadija chciałaby, tak jak jej koledzy, mieć swój rower, jednak w Arabii Saudyjskiej tego typu rozrywki są uznawane za niestosowne dla dziewcząt. Zachęca do rozmowy o religii, kulturze i obyczajach oraz wpływie na życie codzienne. Porusza temat islamu, tak trudny i ważny w dzisiejszych czasach.
WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE
reż. T. Wiszniewski / Polska 2007 / 98 min.
OPIS: Nastoletni Paweł jest utalentowanym sportowcem pochodzącym z biednej nadmorskiej miejscowości. Gdy od lekarzy dowiaduje się, że jego matka jest śmiertelnie chora i może liczyć tylko na cud, postanawia zawrzeć umowę z Matką Boską. Wyrusza na Jasną Górę, by „wymodlić” zdrowie swojej mamy. Bierze z niego przykład nauczyciel w-f'u, któremu wskutek nadużywania alkoholu grozi zwolnienie z pracy.
FIGHTER – KOCHAJ I WALCZ
reż. N. Arthy / Dania 2007 / 100 min.
OPIS: Aicha po lekcjach trenuje sztuki walki w szkolnej drużynie. Jej pasja nie spotka się z przychylnością konserwatywnych rodziców. Film porusza problem wielokulturowości, niezależności i dążenia do poznania własnej tożsamości.
Ponadto istnieje możliwość zarezerwowania innych filmów, z ostatniego półrocza. Pełna lista: http://cafekino.pl/repertuar/

Realizacja wizyty w Cafe Kino jest możliwa jedynie po wcześniejszej rezerwacji miejsc w poniedziałek, środę i piątek w godzinach 10:00-18:00 oraz we wtorek i czwartek od 13:00 do 18:00. Rezerwacji należy dokonywać korzystając z formularza w zakładce Kontakt.

Realizacja oferty łączonej z Karmelową Krainą jest możliwa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00 po wcześniejszej rezerwacji miejscRezerwacji należy dokonać korzystając z formularza w zakładce Kontakt.