Gwarowe Lekcje Muzealne

Gwarowe Lekcje Muzealne

Gwarowe Lekcje Muzealne to nowa oferta Muzeum Mydła. Podczas Gwarowni uczestnicy mają możliwość zapoznania się z lokalną gwarą. Każdy z warsztatów-programów trwa 45 minut. W ramach Gwarowych Lekcji każdy uczestnik otrzymują ciepłą herbatę oraz sznekę z glancem.

Oferta jest dostępna tylko dla szkolnych grup zorganizowanych z min. 15 uczniami. Maksymalna liczba osób podczas jednych warsztatów wynosi 30.

W przypadku grup powyżej 30 osób grupy muszą zostać podzielone na dwie części. Wówczas jedna część uczestniczy w zajęciach gwarowych, a druga może skorzystać z naszych innych ofert dodatkowych. Po 45 minutach grupy zamieniają się miejscami. Dzięki temu, każdy z uczestników będzie czuć się komfortowo podczas Gwarowych Lekcji Muzealnych.

Gwarowe Lekcje Muzealne tworzą 3 programy dostosowane do różnych grup wiekowych:

  • Klasy 1-4 - Z gwarą za pan brat
    Dzieci poznają, czym jest gwara i uczą się jej przez zabawę w grupach i różne konkurencje. Rozgrywany jest również konkurs (o charakterze telewizyjnego show) z nagrodami pt. „Mistrzowie Gwary".
  • Klasy 5-8 - To Bydgoszczanie mają swoją gwarę?
    Dzieci odkrywają historię gwary Bydgoskiej i tym samym historię miasta. Ponadto biorą udział w konkursie (w formie telewizyjnego show) pt. „Mistrzowie Gwary”, w którym wygrana drużyna zdobywa drobne upominki.
  • Klasy Szkół Średnich - Gwara a slang?
    Uczestnicy poznają historię gwary Bydgoskiej i miasta. Uczestniczą w konkursie (o charakterze telewizyjnego show” pt. “Mistrzowie Gwary”. Ucząc się gwary, analizują podobieństwa i różnice między gwarą a slangiem młodzieżowym.

Koszt lekcji muzealnej -  15 zł/os.

Zapraszamy do rezerwacji pod numerem 52 515 70 15 lub na gwara@muzeummydla.pl

Zajęcia mogą odbywać się jedynie w godzinach 8:00-10:30. Oferta obowiązuje od listopada do końca marca.