Regulamin Muzeum Mydła i Historii Brudu
§ 1. Definicje
- Niniejszy regulamin (zwany dalej „Regulaminem”) określa zasady rezerwacji i sprzedaży biletów na wydarzenia, , w tym warsztaty i wystawy, organizowane przez Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Długa 13-17, 85-034 Bydgoszcz (zwany dalej „Organizatorem”).
- Muzeum – Muzeum Mydła spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, sp. k.
- Pokaz – warsztaty z wyrobu mydła oraz zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem.
- Warsztaty i pokazy specjalne – warsztaty organizowane przez Muzeum opisane w ofercie dostępnej na stronie: muzeummydla.pl w zakładce oferty.
- Gość indywidualny – osoba lub grupa osób (dorosłych oraz dzieci) w liczbie nie większej niż 9 osób.
- Grupa zorganizowana – grupa osób (dorosłych oraz dzieci) w liczbie od 10 do 35 osób, nie wliczając opiekunów grupy.
- Opiekun grupy – osoba lub grupa osób (dorosłych), które są uprawnione do zakupu biletu opiekuna przy zakupie biletów grupowych. Jeden opiekun przysługuje na każde zakupione, 10 otwartych biletów grupowych.
- Wejściówka – nazwa biletu na wydarzenie specjalne i urodzinki dla każdego uczestnika.
- Grupa przedszkolna – grupa dzieci uczęszczających do przedszkola, którym przysługuje specjalna forma zwiedzania dopasowana do potrzeb i wieku. Specyfika takiego zwiedzania wymaga rezerwacji pełnej godziny na wyłączność poprzez maila (rezerwacje@muzeummydla.pl) lub telefonicznie (52 515 70 15). Więcej informacji jest dostępnych na stronie muzeummydla.pl w zakładce oferty.
- Grupa osób z niepełnosprawnością – grupa osób, którym przysługuje specjalna forma zwiedzania dopasowana do potrzeb i dodatkowej obecności opiekunów. Specyfika takiego zwiedzania wymaga rezerwacji pełnej godziny na wyłączność poprzez maila (rezerwacje@muzeummydla.pl) lub telefonicznie (52 515 70 15). Więcej informacji jest dostępnych na stronie muzeummydla.pl w zakładce oferty.
- Zwiedzający – turyści indywidualni oraz grupy turystów zwiedzający Muzeum.
- Kupujący – Osoba, lub grupa osób, która zakupiła Bilet lub Wejściówkę do Muzeum Mydła i Historii Brudu.
- Bilet/Wejściówka – potwierdzenie umowy zawartej przez Gości z Muzeum zapewniające prawo do udziału w Pokazie, Warsztatach lub Wydarzeniach Specjalnych organizowanych przez Muzeum. Ilekroć w Regulaminie jest mowa o Bilecie w liczbie pojedynczej, należy to stosować odpowiednio do liczby mnogiej i odwrotnie.
§ 2. Postanowienia ogólne
- Szczegółowe informacje dotyczące dni oraz godzin wejść i odbywania się wydarzeń, a także dni oraz godzin otwarcia i wejść na wystawy dostępne są na stronie internetowej www.muzeummydla.pl oraz w kasie Muzeum Mydła (zwanej dalej “Kasą”).
- Kasa jest czynna w następujących godzinach od 10:00 do 18:00 od poniedziałku do niedzieli.
- Muzeum i Kasa jest nieczynna zawsze każdego 1 stycznia, w każdą Niedzielę Wielkanocną, 1 listopada oraz w dniach 25-26 grudnia.
- W wyjątkowych sytuacjach Muzeum i Kasa mogą być nieczynne w inny dzień, jednak Zwiedzający zostaną o tym poinformowani na kanałach społecznościowych Muzeum oraz na stronie www.muzeummydla.pl
- Wejścia na wydarzenia, w tym warsztaty i wystawy odbywają się o wyznaczonych godzinach, a liczba Zwiedzających przebywających jednorazowo na poszczególnych wydarzeniach, w tym warsztatach i wystawach, jest ograniczona.
- Szczegółowe informacje dotyczące ilości osób uczestniczących w wydarzeniach i zwiedzających wystawy dostępne są na stronie internetowej www.muzeummydla.pl oraz w Kasie.
- Dzieci w wieku do lat 16 mogą przebywać na terenie wystaw wyłącznie pod opieką osób dorosłych.
- Dzieci w wieku do lat 16 mogą uczestniczyć w pozostałych wydarzeniach, w tym warsztatach, wyłącznie pod opieką osób dorosłych chyba, że regulaminy tych wydarzeń wskazują inaczej.
- Kupującym nie przysługuje uprawnienie do odstąpienia od umowy na podstawie przepisów ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumentów, co wynika z charakteru przedmiotu umowy i brzmienia art. 38 pkt. 12 ustawy. Bilet zakupiony w sposób określony w Regulaminie uprawnia do zwrotu pieniędzy lub zamiany na inny jedynie w przypadku odwołania Pokazu oraz w przypadku odwołania rezerwacji lub zmiany liczby zwiedzających na zasadach określonych w Regulaminie.
- Kupujący za pośrednictwem strony www.bilety.muzeummydla.pl może dokonać jednorazowej rezerwacji dla grupy zorganizowanej na nie mniej niż 10 osób i nie więcej niż 35 osób nie wliczając opiekunów.
- Muzeum zastrzega sobie prawo dołączenia do grupy Zwiedzających innych Gości lub Grup Zorganizowanych, jeśli suma wszystkich Zwiedzających nie przekroczy 40 osób.
- Istnieje możliwość zagwarantowania wyłączności pokazu dla Kupującego. Każdorazowo wymagana jest indywidualna wycena.
- Grupy przedszkolne oraz grupy osób z niepełnosprawnościami są zobowiązane do wykupienia specjalnego rodzaju biletu.
§ 3. Sprzedaż biletów na zwiedzanie Muzeum i wydarzenia okolicznościowe
- Zwiedzanie Muzeum oraz udział w wybranych wydarzeniach udostępnianych w ramach oferty programowej Organizatora, w tym wskazanych warsztatach i wystawach jest odpłatny.
- Udział w pozostałych wskazanych wydarzeniach organizowanych w ramach oferty programowej, w tym warsztatach i wystawach, może być bezpłatny. Informacje dotyczące bezpłatnych wydarzeń są dostępne na stronie internetowej muzeummydla.pl.
- Zakupu biletów na wydarzenia płatne i zwiedzanie Muzeum można dokonać na stronie internetowej bilety.muzeummydla.pl lub w Kasie.
- Wysokość opłat za udział w wydarzeniach płatnych i za zwiedzanie Muzeum określa cennik dostępny na stronie internetowej muzeummydla.pl oraz w Kasie.
- W indywidualnych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo zmiany cen biletów na wydarzenia płatne i zwiedzanie.
- Rezerwacja miejsc na wydarzenia bezpłatne oraz zakup biletów na wydarzenia płatne i zwiedzanie Muzeum są możliwe pod warunkiem dostępności miejsc.
- Kasa przyjmuje płatność w polskich złotych (PLN) oraz akceptuje płatności Blik i karty płatnicze – informacja o obsługiwanych rodzajach kart dostępna jest w Kasie oraz na stronie internetowej muzeummydla.pl
- Potrzebę wystawienia faktury VAT należy zgłosić w momencie zakupu biletów online lub w momencie rezerwacji na wydarzenia specjalne i urodzinki w przypadku rezerwacji telefonicznych i mailowych.
- Organizator zastrzega sobie prawo do swobodnego zarządzania dostępnością biletów na wydarzenia płatne i zwiedzanie Muzeum w różnych kanałach sprzedaży, tj. online, w Kasie, u zewnętrznych pośredników sprzedaży.
- Zakupu biletów na zwiedzanie Muzeum oraz wydarzenia można dokonywać poprzez stronę internetową bilety.muzeummydla.pl oraz w Kasie.
- W ramach zakupienia biletów indywidualnych, każda osoba w ramach jednej rezerwacji może kupić do 9 biletów.
- Bilet zakupiony w Kasie należy okazać bileterowi przy wejściu na wystawę lub wydarzenie.
- Wejście do muzeum następuje w określonym na bilecie dniu i o określonej godzinie.
- Po opłaceniu zamówienia internetowego system sprzedaży generuje bilety elektroniczne, które są wysyłane jako plik .pdf na adres mailowy podany w zamówieniu.
- Bilety zakupione online i otrzymane drogą mailową po realizacji zamówienia należy okazać bileterowi przy wejściu na wystawę lub wydarzenie. Bilety należy okazać w formie papierowego wydruku lub w formie elektronicznej na wyświetlaczu urządzenia mobilnego.
- W przypadku zakupu biletu ulgowego, należy okazać również dokument uprawniający do ulgi.
- Bilet na zwiedzanie Muzeum można kupić w Kasie najpóźniej na 5 minut przed planowaną datą zwiedzania pod warunkiem dostępności miejsc
- Bilet na zwiedzanie Muzeum można kupić online najpóźniej na 20 minut przed planowaną datą zwiedzania pod warunkiem dostępności miejsc. Po tym terminie bilety dostępne są tylko w Kasie.
- Zamówione poprzez stronę internetową bilety należy opłacić zgodnie z dostępnymi formami płatności elektronicznych w ciągu 15 minut od dokonania rezerwacji. Brak opłacenia biletów powoduje automatyczne anulowanie rezerwacji.
- Maksymalna liczba osób podczas jednego zwiedzania to 35 osób. Grupy liczące więcej niż 35 osób muszą zostać podzielone na mniejsze grupy.
- W przypadku spóźnienia Gości poniżej 15 minut na zwiedzanie, ulega ono skróceniu o czas spóźnienia, a jego przebieg ustala przewodnik.
- Gdy spóźnienie Gości na zwiedzanie wynosi powyżej 15 minut, pokaz zaczyna się niezależnie od spóźnienia. Wówczas Goście odgórnie pomijają którąś część zwiedzania (warsztaty mydlane lub zwiedzanie Muzeum).
- W sytuacji opisanej w § 3. pkt. 21 i 22 , bilety nie podlegają zwrotowi i uznaje się je za sprzedane.
§ 4. Ważność biletów i zwroty
- Opłacone bilety oraz zarezerwowane wejściówki na wydarzenia upoważniają do wstępu w dniu i o godzinie podanej na biletach lub wejściówkach
- Bilety zakupione przez gości indywidualnych można zwracać wyłącznie w terminie do 7 dni przed terminem zwiedzania.
- Bilety zakupione przez grupy zorganizowane można zwracać wyłącznie w terminie do 30 dni przed terminem zwiedzania.
- W przypadku opłacenia biletów przez gości indywidualnych na zwiedzanie Muzeum i niezwrócenia ich w terminie 7 dni przed terminem zwiedzania, bilety nie podlegają zwrotowi i uznaje się je za sprzedane.
- W przypadku opłacenia biletów przez grupy zorganizowane na zwiedzanie Muzeum i niezwrócenia ich w terminie 30 dni przed terminem zwiedzania, bilety nie podlegają zwrotowi i uznaje się je za sprzedane.
- Składając rezygnację z zarezerwowanego terminu należy wskazać: numer i datę rezerwacji, liczbę zwracanych biletów oraz sposób płatności.
- Zwroty uiszczonych opłat będą dokonywane:
a. w Kasie – gotówką lub na kartę płatniczą, zgodnie z formą, w jakiej płatność została wniesiona; w celu uzyskania zwrotu należy okazać oryginał dowodu zakupu (paragon fiskalny lub fakturę VAT);
b. najpóźniej w ciągu 7 kolejnych dni roboczych na numer rachunku, z którego została dokonana wpłata w systemie płatności internetowych lub przelewem tradycyjnym. - Biletów zakupionych online nie można wymienić na inny termin lub inny rodzaj biletu. W takiej sytuacji należy zgłosić zwrot biletów (o ile czas przewidziany na zwrot jeszcze nie upłynął), a następnie dokonać ponownego zakupu biletów online.
- Organizator w uzasadnionych przypadkach zastrzega sobie możliwość zmiany form i zasad rezerwacji oraz godzin wstępu do Muzeum, a także do odwołania możliwości wstępu. Informacje o zmianach podane zostaną do wiadomości na stronie muzeummydla.pl lub mailowo. Osobom, które dokonały wcześniej rezerwacji i ją opłaciły, przysługuje z tego tytułu prawo do zwrotu uiszczonej opłaty za bilety.
- Reklamacje dotyczące zwrotów można składać w terminie 14 dni od momentu zakupu biletu mailowo na adres warsztaty@muzeummydla.pl lub listownie na adres Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, ul. Długa 13-17, 85-034, Bydgoszcz. Organizator rozpatrzy reklamację w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania.
§ 5. Ochrona danych osobowych
- Administratorem danych osobowych przetwarzanych w systemie rezerwacji online jest Muzeum Mydła.
- Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do rezerwacji i zakupu biletów lub usług. Konsekwencją niepodania danych osobowych wymaganych przez Organizatora jest brak możliwości realizacji zamówienia i świadczenia usług.
- Dane osobowe przetwarzane będą w celu związanym z korzystaniem przez użytkowników z systemu rezerwacji i sprzedaży, w tym przygotowania i realizacji sprzedaży biletów lub usług oraz dokonywania rezerwacji na wydarzenia bezpłatne na podstawie art. 6 ust. 1 pkt b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: „RODO”). Katalog zbieranych i przetwarzanych danych osobowych zależy od rodzaju podmiotu, na którego rzecz dokonywane są rezerwacja i zakup biletów lub usług:
a. w przypadku rezerwacji i zakupu przez osobę fizyczną na rzecz osoby fizycznej lub prawnej z paragonem:
i. dane obowiązkowe: imię i nazwisko, adres e-mail, kraj, kod pocztowy;
ii. dane opcjonalne: numer telefonu, nazwa firmy/instytucji;
b. w przypadku rezerwacji i zakupu przez osobę fizyczną na rzecz osoby fizycznej z fakturą VAT:
i. dane obowiązkowe: imię i nazwisko, adres e-mail, kraj, adres zamieszkania (ulica, numer budynku i/lub lokalu, kod pocztowy, miejscowość);
ii. dane opcjonalne: numer telefonu, numer PESEL;
c. w przypadku rezerwacji i zakupu przez osobę fizyczną na rzecz podmiotu gospodarczego z fakturą VAT:
i. dane obowiązkowe: imię i nazwisko, adres e-mail, kraj, pełne dane podmiotu gospodarczego do faktury VAT (nazwa, numer NIP, adres tj. ulica, numer budynku i/lub lokalu, kod pocztowy, miejscowość);
ii. dane opcjonalne: numer telefonu. - Odbiorcami danych osobowych przetwarzanych w ramach systemu rezerwacji online mogą być: dostawcy systemów informatycznych oraz usług IT, badania jakości obsługi, dochodzenia należności, usługi prawne, analityczne, marketingowe, operatorzy systemów płatności elektronicznych oraz banki w zakresie realizacji płatności, organy uprawnione do otrzymania tych danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
- Dane osobowe będą przetwarzane przez czas niezbędny do wykonania wszystkich obowiązków wynikających ze sprzedaży biletów lub usług. W przypadku danych osobowych przetwarzanych w celu świadczenia usług drogą elektroniczną – przez czas świadczenia usług drogą elektroniczną. W przypadku danych osobowych przetwarzanych w celu kierowania przez Organizatora treści marketingowych – do czasu wniesienia sprzeciw względem przetwarzania danych osobowych w tym zakresie. Po tym okresie dane osobowe będą przetwarzane jedynie w zakresie i przez czas wymagany przepisami prawa, w tym przepisami o rachunkowości.
- Podmiot danych ma prawo dostępu do treści przekazanych danych oraz z zastrzeżeniem przepisów prawa, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu.
- Podmiot danych ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w razie uznania, iż przetwarzanie danych osobowych jej dotyczących narusza przepisy RODO oraz przepisy ustawy z dnia 10 maja 2018 o ochronie danych osobowych.
- Dane osobowe podmiotu danych bez wyrażenia odrębnej zgody nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w oparciu o profilowanie.
- Więcej informacji na temat sposobu realizacji praw, określonych powyżej, możesz uzyskać kontaktując się z Administratorem lub Inspektorem Ochrony Danych.
- Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.
§ 6. Postanowienia końcowe
- Zakupienie biletu oraz rezerwacja udziału w wydarzeniach pozostałych organizowanych przez Muzeum są jednoznaczne z zaakceptowaniem niniejszego Regulaminu.
- Regulamin jest dostępny na stronie muzeummydla.pl oraz w Kasie.
- Uwagi, skargi i wnioski odnośnie do działalności Organizatora oraz obsługi zwiedzających i korzystających z usług można zgłaszać w Kasie i punkcie informacyjnym Organizatora lub mailowo na adres warsztaty@muzeummydla.pl.
- W przypadku, gdy dla danego wydarzenia lub grupy wydarzeń istnieje odrębny regulamin, jego postanowienia mają pierwszeństwo przed postanowieniami niniejszego Regulaminu.
- Zabrania się: przebywania na terenie Muzeum osobom nietrzeźwym, pod wpływem środków odurzających oraz naruszającym ogólnie przyjęte normy zachowania,
- Wynoszenia, przenoszenia i niszczenia eksponatów oraz wyposażenia Muzeum,
- Wprowadzania zwierząt, z wyłączeniem psów przewodników i psów asystujących,
- Spożywania alkoholu i posiłków, palenia tytoniu oraz e-papierosów,
- Wnoszenia broni, materiałów niebezpiecznych oraz zagrażających zdrowiu i życiu.
§ 7. Uwagi końcowe
W razie zauważenia przez pracowników próby kradzieży, powiadamiamy Policję. W sprawach nieujętych w powyższym regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa powszechnego.
Muzeum Mydła spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
ul. Długa 13-17
85-034 Bydgoszcz