Najczęściej zadawane pytania
Działamy już ponad 10 lat i wiemy, że komunikacja jest ważna – w tym celu spisaliśmy powtarzające się pytania o nasze muzeum i odpowiedzieliśmy na każde z nich po krótce.
Oczywiście nie da się wszystkiego opisać w kilku słowach, ani wychwycić każdej zagwozdki, więc jeśli nadal coś dla Ciebie jest niejasne – śmiało, kontaktuj się z nami mailowo: warsztaty@muzeummydla.pl
Zacznijmy troszkę z humorem, często wchodzicie na ulicę Długą 13 w Bydgoszczy i zadajcie bardzo filozoficzne pytanie. Z pewnością turystyczny charakter Bydgoszczy staje się coraz bardziej zauważalny. Jednak na tle wszystkich, fantastycznych (choć klasycznych w swojej działalności) muzeów, nasze nadal bardzo się wyróżnia. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni, więc potwierdzamy – tak, to „TO” muzeum 🙂
A jeśli jesteście ciekawi naszej historii, zapraszamy do zakładki o muzeum.
W przypadku zakupu Bydgoskiej Karty Turysty, jeśli planowana jest wycieczka do Muzeum Mydła i Historii Brudu, należy jak najszybciej zadzwonić pod numer: 52 515 70 15 i w rozmowie z pracownikiem muzeum, po wybraniu daty i godziny zwiedzania, podać swoje imię i nazwisko. W ten sposób przygotujemy specjalną rezerwację.
Przed rozpoczęciem wizyty należy podejść do kasy po odbiór darmowego biletu. Wstęp na sale ekspozycyjną bez takiego biletu będzie niemożliwy.
Aktualnie, Muzeum Mydła i Historii Brudu, zwiedza się wyłącznie z przewodnikiem. Wizyta składa się z dwóch części, warsztatów mydlanych i opowieści przewodnika.
Wizyta w naszym Muzeum trwa od 45 do 50 minut.
Warsztaty są integralną częścią wizyty.
Bilet wstępu obejmuje zarówno warsztaty jak i zwiedzanie z przewodnikiem. Nie ma więc możliwości zakupu biletu wyłącznie na jedną z powyższych części. Jedynie w przypadku gdy grupa zorganizowana spóźnia się więcej niż 15 minut, jedna z części pokazu zostaje ukrócona lub pominięta.
Jako że Muzeum Mydła i Historii Brudu jest Muzeum zdecydowanie Oryginalnym, w odróżnieniu od innych muzeów, jesteśmy otwarci każdego dnia, od 10:00 do 18:00, z wyjątkiem 1.01, Niedzieli Wielkanocnej, 1.11, 25 i 26.12.
Jesteśmy otwarci każdego dnia, od 10:00 do 18:00, z wyjątkiem 1.01, Niedzieli Wielkanocnej, 1.11, 25 i 26.12.
Pytanie pułapka – oczywiście nie ma takiego przymusu, jednak wcześniejszy zakup biletu na wybrany przez Was termin i godzinę zapewnia miejsce na dane zwiedzanie. Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy to miejsce całkiem oblegane, jeśli zostawicie kupno biletu na ostatnią chwilę, może ich po prostu zabraknąć.
Bilety do naszego muzeum można kupić na kilka sposobów – stacjonarnie, bezpośrednio przy kasie muzealnej, lub przez internet na stronie: www.muzeummydla.pl. Zachęcamy to zakupu biletów z wyprzedzeniem, tak aby nie okazało się, że na wybrany przez Was termin, nie ma już miejsc.
Z wielu powodów zrezygnowaliśmy już z prowadzenia rezerwacji – w tym momencie turystów jak i grupy zorganizowane zachęcamy do kupna biletu przez stronę internetową lub w kasie muzeum.
Bilet ulgowy dostępny jest dla osób z ważną legitymacją szkolną, studencką, z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności, opiekunowi osoby niepełnosprawnej (jeden opiekun dla jednej osoby), seniorom powyżej 65 roku życia, osobom objętym Kartą Dużej Rodziny.
Dzieci i młodzież poniżej 16-tego roku życia mogą korzystać z atrakcji muzeum wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
Zgodnie z regulaminem muzeum, zwroty biletów możliwe są wyłącznie z wyprzedzeniem – 7-miu dni w przypadku biletów normalnych i ulgowych; 30-stu dni w przypadku biletów grupowych.
Czasem zdarza się że dzwonicie do nas z problemem, zakupiliście bilety przez stronę internetową, ale nie otrzymaliście ich na maila. Najczęściej jest to jeden z dwóch problemów:
- prawdopodobnie wpisany został błędny adres mailowy podczas zamówienia – w tym przypadku najlepiej poprosić nas w trakcie rozmowy telefonicznej o sprawdzenie adresu mailowego podanego w trakcie rejestracji – jeśli jest błędny, to podeślemy je na już podany, poprawny adres mailowy.
- Opłacanie zamówienia trwało zbyt długo – w takiej sytuacji dostaniesz zwrot środków, a bilety trzeba zakupić ponownie.*
* Płatności w systemie biletowym obsługuje serwis TPay i to z niego otrzymasz zwrot. Jeśli zamówienie było zbyt długo opłacane, to pieniądze nie są na naszym koncie tylko są blokowane przez TPay i to od nich dostaniesz zwrot.
Oczywiście, że można. Nasze Muzeum bardzo często odwiedzają dzieci. Warto jednak pamiętać o tym, że każde dziecko jest inne i wiele zależy od wieku oraz charakteru dziecka.
Najbardziej interesującą dla dzieci częścią z pewnością będą warsztaty mydlane. Natomiast jeśli chodzi o zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, dzieciom może być trudno zainteresować się tradycyjnymi muzealnymi eksponatami czy opowieścią przewodnika.
W takiej sytuacji polecamy odłączyć się lekko od grupy i przejść przez muzeum samodzielnie, pozwalając dziecku obejrzeć i dotknąć co ciekawsze eksponaty.
Jeśli zbieracie pamiątkowe pieczątki, zapytajcie o nie także u nas, przy ladzie sklepowej – tam Muzealnik przybije Wam nasz znak!
Zdecydowane nie! Mimo tego, że nasze Muzeum charakteryzuje się znacznie luźniejszą atmosferą niż Muzea Narodowe, nie odstępujemy od zasady, że w żadnym takim miejscu się nie je. Chyba że, jest tam specjalnie wytyczone do tego miejsce – u nas takiego nie ma.
Polecamy najpierw zjeść, a potem z pełnym brzuchem i lepszym humorem zwiedzać wszystkie atrakcje.
Możemy się poszczyć nawet kilkoma rodzajami toalet w naszym muzeum – oczywiście jeśli chodzi o taką faktycznie użytkową, to też ona się znajdzie. Jednak ze względu na to, że jest przy sali ekspozycyjnej, na której na ogół trwa zwiedzanie, dostęp do niej jest ograniczony i dlatego zazwyczaj proponujemy korzystanie z niej dopiero po wejściu na warsztaty (unikając w ten sposób przeszkadzania aktualnej grupie zwiedzających).
Jak najbardziej! Cieszymy się, kiedy podoba Wam się nasze muzeum. Jeśli planujecie pochwalić się wizytą u nas na swoich kanałach społecznościowych, zachęcamy do oznaczania Muzeum Mydła i Historii Brudu na Instagramie czy Facebooku.
Prosimy jednak nie nagrywać dźwięku ani obrazu – przykładamy dużą wagę do tego, żeby każdy mógł doświadczyć muzeum na własne uszy i oczy 🙂
Uwielbiamy organizować imprezy tematyczne! Urodzinki w naszym muzeum organizujemy niemalże od początku działalności (czyli przeszło 10 lat!) i stanowią dla nas całkiem ważną część. Głównie organizujemy je dla dzieci, mamy świetnych animatorów, którzy wymyślili trzy bazowe ścieżki tematyczne, pełne zabaw i warsztatów!
Wyróżniamy się tym, że każda wizyta pozwala na zrobienie czegoś samodzielnie, a najlepiej jeszcze czegoś do kąpieli. Więcej o nich przeczytasz tutaj. Jednak zdarzało się, ze organizowaliśmy chociażby wieczory panieńskie. Muzeum to świetne miejsce, żeby rozpocząć zabawę. Oprowadzanie w takiej sytuacji przybiera nieco inną, mniej grzeczną formę, ukazując więcej absurdów związanych z utrzymywaniem higieny czy kosmetykami. Nie zabraknie także tych bardziej pikantnych szczegółów.
Jak najbardziej, można u nas zakupić voucher na zwiedzanie. Aktualnie są dwie możliwości zdobycia takiego vouchera:
- Stacjonarnie – kupujemy w kasie naszego muzeum, na miejscu nie musicie jeszcze wskazywać daty wizyty.
- Przez internet – mailowo. Po wysłaniu prośby o wystawienie vouchera wysyłamy dane do przelewu i odpowiadamy z wystawionym voucherem i fakturą w formacie .pdf. Tutaj również nie określacie daty wizyty. Jest to świetna propozycja na prezent.
Nie honorujemy jednak wymiany niezrealizowanego biletu na voucher.
Staramy się na bieżąco wyjaśniać wszelkie wątpliwości, żeby nie tylko zwiedzanie naszego muzeum dla każdego było przyjemnością, ale także cała droga, którą dokonujecie żeby znaleźć się w tym miejscu. Jeśli z kolei potrzebujecie informacji jak do nas dojechać lub gdzie zaparkować, znajdziecie je w zakładce wskazówki.